ISHRANA PASA (DOG NUTRITION)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pedigree

5 posters

Ići dole

Pedigree                      Empty Pedigree

Počalji od ambiart Pon Mar 12, 2012 7:59 am

Hrana koju nalazimo u svakoj prodavnici, na svakoj pumpi, na svakoj reklami... Na zalost, mnogi vlasnici pasa i ne znaju za druge, pa evo, i nju da spomenemo...


Pedigree                      300_300


PEDIGREE briketi Adult Perad/Riža/Povrće
Potpuna hrana za odrasle pse

Formula za zdrav život osigurava psu vrhunsku formu, pružajući mu potpunu i uravnoteženu prehranu, s optimalnim udjelima lakoprobavljivih sastojaka. Bogata mješavina vitamina i masnih kiselina štiti kožu psa od iritacija i doprinosi sjaju dlake. Hrskavi briketi posebno su osmišljeni kako bi očuvali zube i desni zdravima.

SASTAV: žitarice (min. 4% pšenice, min. 4% riže u bijelim briketima), meso i mesni proizvodi (min. 4% peradi u bež briketima), povrće (min. 4% mrkve u narančastim briketima, min. 4% graška u zelenim briketima), ulja i masti, proizvodi biljnog porijekla, ekstrakti biljnih bjelančevina, minerali.

ANALITIČKI SASTAV: bjelančevine 20%, sadržaj masti 13%, sirovi pepeo 8%, sirova vlaknina 3%.
Dodaci/kg: vitamin A 6000 IJ, vitamin D3 600 IJ, vitamin E (alfa-tokoferol) 160 mg, bakar (kao bakrov sulfat) 10 mg. Razina vitamina zajamčena je do isteka roka uporabe proizvoda. Sadrži antioksidanse, bojila i konzervanse dozvoljene u EU.
ambiart
ambiart

Broj poruka : 540
Datum upisa : 04.03.2012
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Split

Nazad na vrh Ići dole

Pedigree                      Empty Re: Pedigree

Počalji od Admin Pon Mar 12, 2012 8:13 am

Bez sve sale, sta se nalazi izmedju 20 i 100%? Karton? Ne fali 20% pa da su ga popunili "nicim" nego postoji navedeno ukupno 20% sastojaka (zitarice, mrcak mesa i povrce). Sta je ostatak?
Admin
Admin

Broj poruka : 316
Datum upisa : 02.03.2012

https://ishranapasa.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Pedigree                      Empty Re: Pedigree

Počalji od Filth Pon Mar 12, 2012 8:15 am

Nesto sto u toj meri sigurno nije dobro za pse. Cak sta vise stetno je i treba ga izbeci u sirokom luku.
Filth
Filth

Broj poruka : 115
Datum upisa : 07.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pedigree                      Empty Re: Pedigree

Počalji od AnaC Pon Mar 12, 2012 8:32 am

iako je pedigree proglašena za jednu od najlošijih hrana, mnogi vlasnici će misliti da je odlična...zašto? zato što svima pričamo da psi od dobre hrane kake malo i tvrdo

moja Rea je jela Pedigree kada sam je uzela od ljudi koji su je našli na ulici kao bebu od 2 meseca....i kakila je nikad bolje

zato i mislim da treba da razložite zašto je va hrana loša ako psi od nje kake dobro
AnaC
AnaC

Broj poruka : 430
Datum upisa : 03.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pedigree                      Empty Re: Pedigree

Počalji od ambiart Pon Mar 12, 2012 8:55 am

kake tvrdo i kad se najedu kreca :mrgreen:

sigurna sam da ce Zita otkriti koji je to sastojak u dehidratima koji "stvrdnjava" stolicu. naravno da je vazno da nam psi kake cvrsto, ali je vazno znati i da li tome doprinosi kvaliteta hrane, ili "carobni sastojak"... i na kraju, "tvrda kaka" je samo jedna od pozitivnih strana neke hrane... manje vise, a u zavisnosti od psa, na svakom dehidratu ce imati tvrdu stolicu, pa ako je nekom "tvrda kaka" smernica da kupi Pedigree, moze slobodno da se "upusti u avanturu" kupovine nekog kvalitetnijeg dehidrata i stolica ce ostati "ko sa reklame"

mislim da je najvaznije znati procitati sastav hrane...pretociti ga u prave namirnice i zakljuciti je li hrana dobra ili ne
ambiart
ambiart

Broj poruka : 540
Datum upisa : 04.03.2012
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Split

Nazad na vrh Ići dole

Pedigree                      Empty Re: Pedigree

Počalji od TOSAKEN Sre Mar 14, 2012 9:56 am

Cisto djubre od hrane mali psi mogu da jedu sve ali ko cuva ko ja mastife zaboravite na ovo,moji psi jedva jedu ovu hranu

TOSAKEN

Broj poruka : 6
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pedigree                      Empty Re: Pedigree

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu