ISHRANA PASA (DOG NUTRITION)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Royal Canin

4 posters

Ići dole

Royal Canin Empty Royal Canin

Počalji od ambiart Pon Mar 12, 2012 8:33 am

Ova hrana mi je dala muke oko predstavljanja... nisam mogla da se odlucim hocu li predstaviti dehidrat za jazavicara, shi tzua, boxera, dugodlaku chivavu ili senzitivnog spica koji zivi u kuci Laughing
Salu na stranu, kao sto je Pedigree najrasprostranjenija hrana na pumpama i u supermarketima, tako je Royal (uz Hill s) najrasprostranjeniji kod veterinara, pa isto spada u najpoznatije dehidarte. Nisam veterinar, pa necu ni pisati u njihovo ime. Znamo da ova marka ima veliki spektar hrana za razlicita zdravstvena stanja, pasmine, uzraste, velicine... veliki je broj veterinaskih kongresa koje ovaj proizvodjac organizuje, bas zato jer je razvio veterinarske linije hrane. Imamo i puno dugogodisnjih korisnika ove hrane koji su zadovoljni i veterinare koji ce je preporuciti kada pas ima zdravstvenih tegoba...
Ja necu biti subjektivna (bar ne u pocetnom postu Razz ), pa prenosim samo sastave:



Royal Canin 300_300
ROYAL CANIN SHN Medium Adult

Potpuna hrana za odrasle pse srednje velikih pasmina. Starost: od 1-7god.

Jačanje obrambenih sustava organizma.
Sadržaj manan-oligo-saharida osigurava zaštitu crijevne sluznice, Omega-3 (EPA/DHA) i Omega-6 masne kiseline u kombinaciji sa cinkom, vitaminom A i biotinom stimuliraju obnavljanje kože i dlake. Odgovarajućim količinama vitamina E i C osigurana je zaštita stanica od slobodnih radikala.
Održavanje idealne tjelesne težine osigurano je zahvaljujući odgovarajućoj energetskoj vrijednosti (3930 kcal/kg, 14% masti).
Probavljivost hrane je na visokoj razini zahvaljujući proteinima visoke kvalitete i uravnoteženom omjeru dijetalnih vlakana nužno potrebnih za stabilnost probavnog sustava.
Apetit psa stimulira se prirodnim aromama te odgovarajućim oblikom i teksturom granule.
Sačuvanost aroma i drugih nutricionističkih vrijednosti jamči patentirani način pakiranja hrane pod kontroliranom atmosferom (zrak se izvlači iz vreće, a ubacuje se čisti dušik).

Sastojci: dehidrirano meso peradi, pšenično brašno, kukuruzno brašno, kukuruz, pšenica, životinjska mast, hidrolizirani životinjski proteini, dehidrirani proteini svinjetine, repina pulpa, riblje ulje, sojino ulje, kvasci, minerali, ekstrakt kvasca (izvor mananoligosaharida), jaja u prahu.



Royal Canin 300_300

ROYAL CANIN SHN Mini Sensible
Potpuna hrana za odrasle osjetljive pse malih pasmina (1-10 kg) starije od 10 mjeseci.

Zadovoljava se apetit najizbirljivijih pasa. Sadrži ekskluzivnu kombinaciju prirodnih aroma. Povećana je količina Omega-6 masnih kiselina i drugih specifičnih hranjivih tvari. Granula je precizno dizajnirana (veličina, tekstura i oblik).
Osigurana je svježina i zaštita hrane zahvaljujući nepropusnim vrećama punjenim pod kontroliranim uvjetima (čisti dušik umjesto zraka).
Fermentabilna vlakna osiguravaju rast korisnih bakterija u crijevima. U tu svrhu dodani su frukto-oligo-saharidi i vlakna repine pulpe.
Dlaka punog sjaja. Povećan je unos Omega-6 masnih kiselina i cinka.
Ograničava se formiranje zubnog kamenca zahvaljujući natrij polifosfatu koji ”veže” kalcij iz sline pa se on ne odlaže u zubni plak.

SASTOJCI: riža, dehidrirano meso peradi, životinjska mast, kukuruzni gluten, hidrolizirani životinjski proteini, repina pulpa, izolat biljnih proteina*, kvasac, minerali, frukto-oligo-saharidi, riblje ulje, sojino ulje, natrij polifosfati, taurin, DL-metionin, L-karnitin.


Royal Canin 300_300

RC SHN Energy 4800 15kg
Potpuna visokoenergetska hrana za odrasle pse : dugotrajni treninzi.

SASTOJCI: dehidrirano meso peradi, jetra peradi, riža, životinjska mast, kukuruzno brašno i gluten, repina pulpa, psyllium sjemenke, kvasac, frukto i mananoligosaharidi, biljno ulje (uključujući kokosovo ulje), riblje ulje, elementi u tragovima (kelati), lutein, minerali, vitamini, taurin, kondroitin sulfat i glukozamin klorid, L-karnitin.

ANALITIČKI SASTAV: bjelančevine 32%, mast 30%, pepeo 7,5%, vlakna 2,8%, vlaga 9,%, kalcij 1,5%, fosfor 1,0%, natrij 0,4%, magnezij 0,2%.
Vitamini/kg: A25000 IJ, D3 1200 IJ, E 700 mg, B1 12 mg, C 350 mg.
Sadrži konzervanse i antioksidanse dozvoljene u EU.
Udjeli vitamina zajamčeni su najmanje do isteka roka valjanosti otisnutog na vreći.


Royal Canin 300_300


ROYAL CANIN SHN Giant Adult
Potpuna hrana za odrasle pse divovskih pasmina. Starost:nakon 18/24 mj.,

Zaštita zglobova. Kondroitin osigurava hidratizaciju hrskavice dok glukozamin stimulira njeno obnavljanje. Sinergističko djelovanje glukozamina i kondroitina, uz dodatak Omega-3 masnih kiselina (EPA & DHA), jamči kvalitetnu konsolidaciju i zaštitu zglobova. Patentirani kompleks antioksidansa (vitamini E & C, taurin i lutein) ima snažno zaštitno djelovanje na stanice cijelog organizma.
Između 18. i 24. mjeseca (ovisno o pasmini) divovski pas napokon ulazi u fazu odraslog života. Potpuno razvijen posjeduje sve morfološke i fiziološke karakteristike koje ga čine izvanrednim psom impresivne veličine i velike hrabrosti, a blage naravi. Ako želimo takvog psa održati zdravim tijekom čitavog života, potrebno ga je hraniti odgovarajućom hranom.
Patentirana granula odgovarajuće veličine, teksture i oblika stimulira žvakanje te usporava uzimanje hrane pa tako smanjuje rizik od gutanja zraka i posljedičnih probavnih poremećaja. Osigurana je vrhunska oralna higijena.
Usporava se napredovanje starosnih promjena. Povećana koncentracija vitamina E (500 mg/kg), vitamina C (200 mg/kg) i selena štiti stanice cijelog organizma budući da se neutralizira razorno djelovanje slobodnih radikala.
Količina fosfora je reducirana kako bi se olakšalo funkcioniranje bubrega.
Osigurano je ispravno funkcioniranje srčanog mišića zahvaljujući kombinaciji L-karnitina (50 mg/kg) i taurina (1000 mg/kg) koji stimulira kontrakcije srca.

SASTOJCI: dehidrirano meso peradi, kukuruzno brašno, kukuruz, životinjska mast, kukuruzni gluten, hidrolizirani životinjski proteini, repina pulpa, riblje ulje, minerali, sojino ulje, kvasac, jaja u prahu, hidrolizirani ljuskari (izvor glukozamina), L-tirozin, L-karnitin, hidrolizirana hrskavica (izvor kondroitina).
ambiart
ambiart

Broj poruka : 540
Datum upisa : 04.03.2012
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Split

Nazad na vrh Ići dole

Royal Canin Empty Re: Royal Canin

Počalji od TOSAKEN Sre Mar 14, 2012 10:02 am

Probao sam kao i mnogo drugoga gigant za stenad velikih rasa.DDB mi je jedva i jeo ovu hranu a kosta boga oca.Mislim da su to cisto bacene pare ,hrana je preskupa,neki ljude je dizu u nebesa meni se pokazala isto kao i mnogo jeftinije hrane a kosta kilo kao kilo teletine,mislim da nema potrebe da pricam u opste sta je bolje da pas pojede,kilo ovoga ili kilo teleceg mesa

TOSAKEN

Broj poruka : 6
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Royal Canin Empty Re: Royal Canin

Počalji od Silent Dog Sre Mar 14, 2012 10:07 am

Da i meni to nije jasno,kilo granula ili kilo junetine,bas je tesko izabrati
pa da dodas jos 100 din,za ostale dodatke uz junetinu,eto najbolje hrane za psa

Silent Dog

Broj poruka : 313
Datum upisa : 03.03.2012
Lokacija : KG

Nazad na vrh Ići dole

Royal Canin Empty Re: Royal Canin

Počalji od Mournblade Pet Mar 16, 2012 2:50 am

Ja sam od onih kojima se RC pokazao izuzetno dobro, u svakom smislu, i ne bih ga menjao. Što se tiče poređenja, "kilo za kilo", ono baš i nije "precizno", jer u kilogramu mesa ima oko 70% vode, dok dehidrat sadrži 10% vode. Kada dajem mesni obrok psu on je 2-3 puta obimniji nego obrok u dehidratu.
Ne dajem prednost dehidratu, samo konstatujem da se na mojim psima RC pokazao izuzetno dobro. Rado ga jedu, stolica savršena, dlaka, kondicija, zdravlje, kuc... kuc... kuc...
Mournblade
Mournblade

Broj poruka : 4
Datum upisa : 16.03.2012
Godina : 53
Lokacija : NS

Nazad na vrh Ići dole

Royal Canin Empty Re: Royal Canin

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu